Hastane bahçesindeki hastaya 11 dakika sonra müdahale

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Şehir Hastanesi'nin bahçesinde fenalaşıp hayatını kaybeden Güllü Gülfidan’a (66) ihbardan 11 dakika sonra müdahale edildiğini duyurdu

Hastane bahçesindeki hastaya 11 dakika sonra müdahale

CiddiGazete- Bursa Şehir Hastanesi'nin bahçesinde otururken fenalaşan kalp hastası Güllü Gülfidan (66), hayatını kaybetti. Gülfidan’ın yakınları, hastane çalışanlarının yardım çağrılarını geri çevirip ambulansı aramaları gerektiğini söylediklerini iddia etti.

Habertürk’ün aktardığına göre, 112 Acil’e yapılan ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekibi, Gülfidan’a kalp masajı yaptı. Ambulansa alınıp yaklaşık 400 metre uzaklıktaki aynı hastanenin acil servisine götürülen Gülfidan kurtarılamadı.

Gülfidan’ın olay yerindeki yakınları hastanedeki doktorların bahçeye çıkarak, yardım etmediklerini öne sürdü.

Sağlık ekibinin Gülfidan’a müdahalesi ve hastane bahçesinde toplanan kalabalığın tepkisi ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını ifade eden Bursa İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, hastanın yakınlarının başvurusu üzerine hem hastanenin acil servisinden bir ekibin, hem de 112 ambulansının olay yerine yönlendirildiğini, ihbardan 11 dakika sonra da ambulansın hastaya ulaştığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 23:36
YORUM EKLE