Hayat felç oldu: 48 saattir elektrik yok!

Geçtiğimiz gün başlayan kar yağışı Isparta'yı etkisi altına alırken, dondurucu soğuğa 36 saatlik elektrik kesintisi eklenince vatandaşın hayatı felç oldu

Hayat felç oldu: 48 saattir elektrik yok!

CiddiGazete- Isparta'nın Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Uluborlu, Senirkent ve Sütçüler ilçeleri ve bu merkezlere bağlı köy, mahalle ve beldeler başta olmak üzere, Isparta'nın yüzde 90'ı kış ortasında elektriksiz kaldı.

OKSİJEN TÜPÜNE VE ÜNİTELERE BAĞLI VATANDAŞLARI OLUMSUZ ETKİLEDİ

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Isparta'da kar yağışı ile başlayan ve elektrik kesintisi ile devam eden krizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıdı.

Elektrik verilemeyen köy ve mahallelerin muhtarlarından bilgi alan Aylin Cesur, Isparta Muhtarlar Derneği ile de temasa geçerek, elektrik kesintisinden kaynaklı yaşanan sıkıntıları tespit etti.

Vatandaşlar tarafından Cesur'a iletilen şikayetlerin başında, hiçbir yetkili tarafından bilgilendirilmemek gelirken, elektrik kesintisi sebebi ile oksijen tüpüne ve ünitelere bağlı yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere, küçük çocuklu ailelerin de olumsuz etkilenmesi şikayetler arasındaydı.

BAKAN TELEFONA ÇIKMADI

Konu ile ilgili olarak Isparta'daki sorumlu elektrik dağıtım şirketi ile temaslarda bulunan Cesur, kesintinin yaşandığı bölgeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yetkililerin birkaç saat içinde kesintinin giderileceğini söylemesine rağmen, elektrik kesintisi 48 saate yaklaştı. Elektrik şirketi, kesinti sebebi olarak kar yağışını işaret ederken, Isparta Belediyesi'nin kar yağışına müdahalede yetersiz kaldığı görüldü.

Uzmanların belirtiğine göre elektrik hatlarının zamanında yer altına alınmaması ve elektrik hatlarına yakın ağaçların zamanında budanmaması ise krizin hazırlayıcısı oldu.

"ISPARTA BELEDİYESİ KIŞ UYKUSUNA MI YATTI?"

Isparta'nın geneline yayılmış elektrik kesintisine ise Kriz Masası'ndan alınan bilgiye göre, yalnızca 130 kişilik bir ekiple müdahale ettiği öğrenildi.

Yolların saatlerce kapalı kaldığı ve ana yolların ancak açılabildiği Isparta'da ara yollar ve mahalle içi yollar ise hala kapalı.

Sosyal medya hesabından da yaşanan krizi gündeme taşıyan Cesur, "Isparta Belediyesi Kış Uykusunda Mı?" başlığıyla paylaşımda bulundu.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise yurt dışında olması sebebi ile kriz hakkında görüşmek isteyen Milletvekili Cesur'un telefonuna çıkmadı.

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Yetkilileri bir an önce göreve çağıran Cesur, Isparta'daki kar yağışı ve elektrik kesintisini Meclis'e taşıdı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı'na ise 10 soruluk bir soru önergesi verdi ve soruların cevaplanmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 17:10
YORUM EKLE