Hüner Coşkuner'e acı veda

Tedavi gördüğü hastanede perşembe günü hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği'nin ünlü ismi Hüner Coşkuner, bugün son yolculuğuna uğurlandı

Hüner Coşkuner'e acı veda

CiddiGazete- Yakalandığı kemik iliği kanseri nedeniyle yaklaşık bir yıldır tedavi gören Hüner Coşkuner, perşembe günü hayata gözlerini yumdu. 57 yaşında hayata veda eden şarkıcının cenazesi Karacaahmet Camii’nde kılınan öğle namazına müteakiben Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Coşkuner’i ailesi ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Kalabalıktan dolayı görevliler sık sık sosyal mesafeye uyalım ikazı yaptı. Cenazeye Safiye Soyman, Haluk Ulusoy, Gül Erda (yakın arkadaşı) gibi ünlü simalar katıldı. Annesi Fatma Yavaş (95) tekerlekli sandalyede taziyeleri kabul etti.

"HASTALIĞINI ANNEMDEN SAKLADI"

Kız kardeşi Saliha Yavaş ağlayarak, "Annemden sakladı hastalığını, hatta herkesten sevenlerinden sakladı. Kimse bilmesin istedi. Ben bu kanseri yeneceğim ve çıkıp yıllardır savaştım ama ben bu kanseri yendim demeyi hayal etti. Yenemedi" diye konuştu. 'Kardeşiniz küpeleriyile mi gömüldü' sorusuna cevap veren Saliha Yavaş, "Onu espri amaçlı söylemişti. Kardeşimin en büyük dileği sokak hayvanlarına sahip çıkılmasıydı" dedi.

YORUM EKLE