Hür Hukukçular'dan 'fuhuşa teşvik' haberine suç duyurusu

Hür Hukukçular Grubu'ndan Avukat Uğur Tarhan, "fuhuşu teşvik" ve "Türk milletini aşağıma" teması içeren haberle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu

Hür Hukukçular'dan 'fuhuşa teşvik' haberine suç duyurusu

CiddiGazete- Kamuoyundan büyük tepki çeken "fuhuşu teşvik" ve "Türk milletini aşağılama" temaları içeren habere Hür Hukukçular Grubu avukatlarından Uğur Tarhan tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Tarhan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, "Sözüm ona habercilik adı altında, hem ahlaki hem cezai açıdan suç olan fuhuş eylemi 'makul bir tercih' olarak sunulmuş, bu ahlaksızlık, bu suç normalleştirilmeye ve teşvik edilmeye çalışılmıştır.

Bu videoyu hazırlayarak paylaşan şüpheli ya da şüpheliler, uluslararası haber kanallarından aldıkları fonlarla Türk milletini, Türk kadınını aşağılayacı nitelikte bir yayın yapmıştır" ifadelerini kullandı.

Avukat Tarhan, suç duyurusuyla ilgili olarak da şöyle dedi:

- "plus90" isimli haber sitesinin twitter hesabında 22/06/2022 tarihinde paylaşılan video - haberi hazırlayan sorumlular hakkında, "Kanunlara uymamaya tahrik", "Fuhuşa teşvik" ve "Türk Milleti'ni aşağılama" suçlarından dolayı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 16:52
YORUM EKLE