İkinci ‘Şeyma vakası’ son anda önlendi

Erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle babası ve amcasının öldürmek istediği 17 yaşındaki genç kızı polis kurtardı. Ankara’da Şeyma Yıldız aynı nedenle babası tarafından öldürülmüştü

İkinci ‘Şeyma vakası’ son anda önlendi

CiddiGazete- Ankara'da 17 yaşındaki Şeyma Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrenen babası tarafından öldürülüp yol kenarına atılmıştı. İstanbul’da aynı kaderi paylaşmak üzere olan bir genç kız ise polis tarafından kurtarıldı.

Olay, pazar günü saat 19.20 sıralarında Başakşehir, Şamlar Mahallesinde yaşandı. Polisi arayan bir kişi, beyaz bir panelvan araca genç bir kızın zorla bindirildiğini gördüğünü ve aracı takip ettiğini Başakşehir Sazlıdere mevkii Şamlar parkına doğru gittiklerini söyledi. Gelen ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Şamlar parkı içerisinde aracın seyir halinde olduğu gördü. Araç polisin 'dur' ihtarına uymayarak devam etti. Emniyet ekipleri ile panelvan araç arasında yaşanan kovalamacanın ardından aracın önünü kesilerek durduruldu.

Aracın ön tarafında oturan Mehmet Emin D. (45) ile Ramazan D. (40) araçtan indirilerek gözaltına alındı. Şüpheliler araçtan indikleri sırada yere çamurlu bir eldiven düşürürken, aracın ön tarafında yapılan aramada düşen eldivenin çifti bulundu. Bulunan ikinci eldivenin içerisinden de ekmek bıçağı çıktı.

‘ÖLDÜRMEK İÇİN ORMANA GETİRDİLER’

Aracın arka tarafındaki kapısı açan polis, yerde cenin pozisyonunda yatar vaziyette, boynunda koli bandı bulunan, üzerindeki kıyafetleri çamurlanmış, ağlayan 17 yaşındaki P.D.D'yi buldu. P.D.D'nin kendisini bulan polis ekiplerine “Erkek arkadaşım olduğundan dolayı babam ve amcam beni öldürmek için ormana getirdiler” dediği öğrenildi. P.D.D.'nin boynunda bulunan bandın ise bağırmaması için ağzına bantlandığı fakat bandın kayarak boynuna indiği belirlendi. Genç kızın ifadesinde “Babam ve amcam erkek arkadaşım olduğundan dolayı beni korkutmak için ormana götürdüler, bir daha erkek arkadaşımla görüşmeyeceğimi söyledikten sonra babam ve amcamla anlaştık, eve dönüyorduk” dediği kaydedildi.

BABA VE AMCA TUTUKLANDI

Polisin yaptığı araştırmalarda Mehmet Emin D.'nin P.D.D.'nin babası olduğu, Ramazan D.'nin ise amcası olduğu belirlendi. P.D.D'nin bir süre önce ailesi tarafından örgün öğretim gördüğü okulundan alındığı öğrenildi. Yakalanarak gözaltına alınan Mehmet Emin D. ile Ramazan D, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından "Kasten Öldürmeye Teşebbüs" suçundan adliyeye sevk edilirken, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Kurtarılan 17 yaşındaki P.D.D. ise ailesinden alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait Çocuk Destek Merkezi Yurduna yerleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER