İletişim öğrencilerine 30 bin TL burs

Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı’na İBB’den para aktarıldığı iddiasına ilişkin açtıkları davaların ikisinden kazandıkları 30 bin TL tazminatı, iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak dağıtacaklarını açıkladı

İletişim öğrencilerine 30 bin TL burs

CiddiGazete- Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı olan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda, T3 Vakfı’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) para aktarıldığı iddialarına ilişkin açılan davaların ikisini kazandıklarını duyurdu.

Selçuk Bayraktar şunları söyledi:

“T3 vakfımıza yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden para aldığımız iftiralar ve karalamalar hakkında dava açmıştık. Mahkemeler iftiralarda bulunanların tazminat ödemesine hükmetti. Açtığımız davalardan ikisi sonuçlandı. Atılan iftiralar çok büyük olsa da 30 bin TL tazminat kazandık. Gazetecilere dava açma zorunluluğunda kalmak arzu edeceğimiz bir durum değil. Fakat iftiraya sessiz kalmamız da doğru olmazdı. Biz de kazandığımız tazminatları iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak dağıtmaya karar verdik. Bu kararı öğrencilerin ileride hakka ve hakikate insana değer veren ahlaklı gazeteciler olması ümidiyle verdik. Her şeyin başı ahlak, ne yapıyorsak yapalım, mesleğimiz ne olursa olsun, yaptığımız işin insanlığa bir fayda sağlayabilmesi için düsturumuzun, yolumuzun doğru ve ahlaklı olması gerekiyor. Bizler Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak ahlaklı, iyi donanımlı, ülkemize ve insanlığa faydalı gençler yetiştirmeye kararlıyız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 22:17
YORUM EKLE