İnek Koşusu'na Ülkü Ocakları iptali

ODTÜ yönetimi, Mülkiyeliler Birliği’nin 28 Nisan’da Eymir’de yapacağı koşuyla aynı gün ve aynı saate Ülkü Ocakları’nın koşusuna da izin verince Mülkiyeliler etkinliği iptal etti

İnek Koşusu'na Ülkü Ocakları iptali

Mülkiyeliler Birliği’nin Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’ne ait Eymir Gölü’nde 28 Nisan 2019 Pazar günü yapmayı planladığı “İnek Koşusu”, ODTÜ yönetiminin, aynı yerde aynı saatte “Ülkü Ocakları Gençlik Koşusu”na da izin vermesi nedeniyle iptal edildi.

Mülkiyeliler Birliği’nden yapılan açıklamada iptalin gerekçesi, “ODTÜ yönetiminin ilk başvuru tarafımızdan yapılmış olmasına rağmen, ‘İnek Koşusu’ ile aynı tarihte ve aynı saatte Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından organize edilen bir koşuya onay vermesidir” şeklinde açıklandı.

Mülkiyeliler Birliği'nden yapılan açıklama şöyle:

“Değerli üyelerimiz ve kıymetli Mülkiye dostları,

Bildiğiniz üzere 28 Nisan 2019 tarihinde Eymir Gölü’nde gelirini burs fonuna aktaracağımız “İnek Koşusu” ile eğlenceli ve dayanışmayı öne çıkaran bir etkinlik düşlemiştik.

ODTÜ yönetimi ve Türkiye Atletizm Federasyonu nezdinde tüm resmi başvurularını yaptığımız, onaylarını aldığımız, sponsorluk görüşmelerini tamamladığımız etkinliğimizi ne yazık ki iptal etmek zorunda kaldık.

Bu kararı almamızın nedeni, ODTÜ yönetiminin ilk başvuru tarafımızdan yapılmış olmasına rağmen, “İnek Koşusu” ile aynı tarihte ve aynı saatte Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından organize edilen bir koşuya onay vermesidir.

Bu kapsamda ODTÜ yönetimi nezdinde çok sayıda görüşmede bulunarak, etkinliğimizi gerçekleştirebilmenin imkanlarını yaratmaya çalıştık. Ancak kaygılarımızı gidermeye dönük girişimlerimiz sonuçsuz kalmıştır.

Mülkiyeliler Birliği olarak, koşumuza başvuru yapan herkese teşekkür ederiz. Yapılan ödemeler en kısa süre içerisinde iade edilecektir. Eğlenmeyi ve dayanışmayı ön plana çıkaran benzer etkinliklerde buluşmak dileğiyle...”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER