İstanbul Müftüsü görevinden ayrıldı

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı. Maşalı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki görevine döndü

İstanbul Müftüsü görevinden ayrıldı

CiddiGazete- İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, 2 yılın ardından kendi isteğiyle görevinden ayrıldı. Marmara Üniversitesi’ndeki görevine geri dönen Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, kendisi için düzenlenen veda programında Müftülük personeli ve ilçe müftüleri ile vedalaştı.

Süleymaniye Camii Baş Müezzin-Kayyımı Abdussamet Yazıcı’nın Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İstanbul’daki 39 ilçe müftüsü adına Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ve İstanbul Müftülüğü personeli adına ise İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mustafa Yavuz birer konuşma yaptı.

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ise konuşmasında, “Bu görevi bana tevdi eden, bu görevi bana layık gören Sayın Başkanımız Ali Erbaş hocamıza ve tensiplerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Müftülük ulvi bir görev ama zor bir görev” dedi.

Programda Müftü Mehmet Emin Maşalı’ya İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Demirhan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Program, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve müftülük personeliyle hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 1 hafta Önce

emin maşalı! kısa zamanda istanbula ve görevlilere yaptıkların asla unutulmayacak.

İnşâAllah istanbula; cami atamalarında adam kayıran,kendi adamlarını selatin camilere atayan, makama gittiğimizde içeri almayan,daha suyuti kitabının bir arapça kitabı olarak bilmeyen ve buna rağmen kendini büyük bir alim zanneden,sınavlara selamla geleni taltif eden ama gelemeyenlere işkence eden,selatin cami görevlilerine gelince melekleşen fakat garip görevlilere gelince şerleşen, bilgili görevlisini görünce alarjik reaksiyona kapılan,3 veya 5 ay makam dersi almış almamış ama bulunduğu makamından dolayı kendisini musıki üstadı gösteren,sözünde muttaki olan ancak amelde munafikane davranan ve her ne olursa olsun ilim sahasında haddini bilmeyen BİR MÜFTÜ gelmez!!!