İşte 9 gün sonra açılacak yolun hali!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 22 Ocak'ta açılacağı söylenen Kilimli sahil yolu, şiddetli fırtına nedeniyle kullanılamaz hale geldi

İşte 9 gün sonra açılacak yolun hali!

CiddiGazete- Yapımı 2002 yılında Kilimli Belediyesi tarafından başlatılan ancak Karayolları Yol Ağı’nda bulunmadığı için tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu, 2011 yılında ihale edildi. İhaleyi alan şirket 120 günde teslim edeceğini açıkladı. Bölüm bölüm ihale edilen yolun yapımını üstlenen şirket, belirtilen sürede yolu teslim edemedi ve çalışmalar durdu.

Yapımı yılan hikayesine dönen yol 2020 yılında bir kez daha ihaleye edildi. Toplamda yaklaşık 500 milyon liraya mal olan yol, dokuz gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacaktı.

DALGALAR YOLU HAREBEYE ÇEVİRDİ

Zonguldak-Kilimli arasındaki yaklaşık 11 kilometrelik yolu yarıya indirecek ve 5 dakika sürecek olan Sahil Yolu Projesi'nin, yapımı devam eden Filyos Limanı için de büyük önem taşıdığı belirtiliyordu.

22 Ocak'ta açılışı yapılacak olan yol, dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar tarafından adeta yutuldu. Yer yer asfaltı söken dalgalar, karayolunu da taş ve su altında bırakarak kullanılamaz hale getirdi.

ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

Dalgaların zarar verdiği Kilimli Sahil Yolunu açılışa yetiştirmek için ekipler yoğun şekilde çalışmaya başladı.

22 Ocak'ta açılması beklenen yolda dalgaların verdiği zararın giderilmesi için Kilimli Sahil Yolu’nda çalışmalar başlatıldı. Yolu yapan şirkete ait iş makineleri yoldaki taşları kaldırırken, yıkılan yerler de onarılmaya başlandı. Belediyeye ait araçlar da yolda biriken suları ve çamuru temizledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 18:19
YORUM EKLE