İşte Ertuğrul Özkök'ün tazminatı

Hürriyet'in eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Ertuğrul Özkök'ün gazete ile yollarının ayrılmasının ardından medya kulislerinden dikkat çeken iddialar gündeme geldi

İşte Ertuğrul Özkök'ün tazminatı

CiddiGazete- Hürriyet Gazetesi'nde 20 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak görev yapan ve Aralık 2009'dan beri de köşe yazarlığı görevini sürdüren Ertuğrul Özkök Hürriyet ile yolları ayrıldı.

Yeniçağ'dan Ümit Karadağ'ın kulis haberine göre; Erdoğan Demirören'in kızı Meltem Demirören Ertuğrul Özkök ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

"SEN HALA AYDIN DOĞAN’I PATRONUN SANIYORSUN"

Görüşmede Meltem Demirören’in Ertuğrul Özkök'e, "Sen bir türlü bizim ailenin patronajlığını kabullenemedin. Hala Aydın Doğan'ı patronun sanıyorsun" dediği iddia edildi.

6 MİLYON LİRA TAZMİNAT ALACAK

Ertuğrul Özkök'ün Demirören ailesinden alacağı tazminat ücreti de belli oldu. Özkök, Demirören Holding’den 6 milyon lira tazminat alacak. Demirören Holding'in Özkök’e bu ücreti 5 taksit şeklinde ödeyeceği ileri sürüldü.

1 AY İZİN İSTEMİŞTİ

1986 yılından beri aralıksız olarak Hürriyet'te çalışan Ertuğrul Özkök, 6 Kasım tarihli son yazısında, bir kitap senaryo projesini olduğunu belirterek, "Bir ay izin istiyorum. Bir ay sonra kitabıma başlamanın moraliyle, yepyeni magazin konularıyla dönmek üzere izin istiyorum" demişti. Özkök 20 yıl aralıksız Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği yaptı ve bu görevden alındığı Aralık 2009'dan beri köşe yazılarıyla gazeteye katkı sundu.

Özkök, 10 Kasım tarihinde ise Hürriyet ile yollarının ayrıldığını, ancak bu ayrılığın dostça gerçekleştiğini açıklamıştı.

DİYARBAKIR'DAKİ HALAY

Ertuğrul Özkök, son olarak ekim ayında Ahmet Güneştekin'in Diyarbakır'da açtığı sergi nedeniyle düzenlenen gecede çekilen "halay" görüntüleriyle tartışma konusu olmuştu. Özkök'ün Hürriyet'ten gönderilme nedenlerine ilişkin olarak öne sürülen iddialar arasında, "Diyarbakır'daki halay görüntüleri" ile "Aydın Doğan ile düzenli devam eden ilişkisi" de yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 08:50
YORUM EKLE