İşte görevden alma ve atama kararları

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle çok sayıda isim için görevden alma ve atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

İşte görevden alma ve atama kararları

CiddiGazete- Bakanlıklarda görevli çok sayıda isim, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı, boş bulunan kadrolara da atama yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri şöyle:

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Nejat Fırat, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 4'üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Seyrekoğlu, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

- Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Spor Müşavirliğine, 21/5/1986 tarihli ve 3289 sayılı Kanunun 30’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Metehan Başar atanmıştır.

- Milli Eğitim Bakanlığı Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

- Sağlık Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Duygu Kara 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

- Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Erdem İsmetoğlu, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 13:13
YORUM EKLE