İşte gün gün bayram havası

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beş günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı

İşte gün gün bayram havası

CiddiGazete- Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı kaydedildi.

Göller bölgesi, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, (Malatya hariç) Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın kuzey kıyıları ile Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Güncel hava haritasına göre bayramın ilk gününde Marmara ve Ege kıyılarında güneş yüzünü gösterirken, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da yağışlar etkili olacak.

SICAKLIKLAR NORMAL SEYRİNDE

Hava sıcaklıkların ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi bekleniyor.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kıyılarında yer yer pus ve sis olması bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi'nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Konya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Malatya hariç bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

BAYRAMDA ANKARA'DA HAVA DURUMU

Pazar (Arefe günü): 16 derece sağanak yağış

Pazartesi: 19 derece çok bulutlu

Salı: 17 derece sağanak yağışlı

Çarşamba: 18 derece çok bulutlu

BAYRAMDA İSTANBUL'DA HAVA DURUMU

Pazar (Arefe günü): 18 derece parçalı bulutlu

Pazartesi: 18 derece parçalı bulutlu

Salı: 16 derece sağanak yağışlı

Çarşamba: 18 derece parçalı bulutlu

BAYRAMDA İZMİR'DE HAVA DURUMU

Pazar (Arife günü): 26 derece parçalı bulutlu

Pazartesi: 21 derece yağmurlu

Salı: 21 derece yağmurlu

Çarşamba: 23 derece güneşli

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 22:03
YORUM EKLE