İşte Metin Özkan'ın yerine gelen isim

7 Mart’ta yayına ara verip Genel Yayın Yönetmeni Metin Özkan’ın görevden alındığı BengüTürk TV'de yeniden yapılanma başladı. Kağıt üzerinde Ahmet Turgut'un görünen kanalın başına Olay TV’de çalışan Ünal Kaya getirildi

İşte Metin Özkan'ın yerine gelen isim

CiddiGazete- MHP’ye yakınlığı ile bilinen BengüTürk TV’de Devlet Bahçeli'nin talimatı ile işine son verildiği belirtilen Metin Özkan’ın yerine bir süre önce 10 yıl boyunca çalıştığı CNN Türk'ten ayrılarak 26 gün yayın hayatında kalabilen Olay TV'de çalışan Ünal Kaya getirildi.

Medyaradar’ın haberine göre, BengüTürk TV'nin sahibi Ahmet Turgut ile el sıkışan Ünal Kaya görevine başladı.

ÜNAL KAYA KİMDİR?

Ünal Kaya 1985 yılında Sivas Kangal'da doğdu.

Mersin Anadolu İletişim Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de tamamladı.

Avrasya TV, Kanal 3, Kanal A ve CNN Türk ve Olay TV’de çalıştı.

Yaklaşık 10 yıldır parlamento muhabiri olarak görev yapan Ünal Kaya, Meclis'in yanı sıra CHP, MHP ve İyi Parti'yi de yakından takip ediyor.

MHP’Lİ DURMAZ’DAN MESAJ

Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Twitter hesabından, Bengütürk TV Genel Yayın Yönetmeni Ünal Kaya ile bir fotoğrafını, “Tecrübeli gazeteci Sayın Ünal Kaya 10.03.2021 Tarihi itibariyle BENGÜTÜRK televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevine başlamıştır.. Başarılar dilerim...” mesajı ile paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 23:01
YORUM EKLE