İTÜ’lü gencin katilleri tutuklandı

İstanbul İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan iki kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

İTÜ’lü gencin katilleri tutuklandı

CİDDİGAZETE

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor.

Olayın ardından kaçan saldırganları yakalamak için polis ekipleri, Beyoğlu ve Fatih'te operasyonlar düzenlemişti.
Yakalanan katil zanlıları Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal, Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulandı.

PİŞMANMIŞ!

Sorgunan ardından iki zanlı, bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Katil zanlısı Emrah Yaşar, gazetecilerin sorusu üzerine “Pişmanım” dedi.

Adliyedeki sorguları tamamlanan 2 zanlı, tutuklama talebiyle mahkemeye gönderildi. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

OLAY NEYDİ?

İTÜ Elektrik Mühendisliği’nden bu yıl mezun olan Halit Ayar, iki arkadaşıyla birlikte oturduğu Tünel tramvay durağında saldırıya uğramıştı.
Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal, bira almak için para istedikleri Halit Ayar ve arkadaşına bıçak ve kırdıkları şişe ile saldırıda bulunmuştu.
Emrah Yaşar'ın bıçakladığı Halit Ayar hayatını kaybederken, arkadaşı Sinan Nalçacı'yı ise yaralanmıştı.

SABIKALARI KABARIK

Saldırganlardan Emrah Yaşar'ın gasp suçundan tutuklu olduğu Kırklareli Cezaevi'nden bir hafta izinli olarak çıktığı öğrenildi. Yaşar'ın, "gasp", "hırsızlık", "uyuşturucu kullanma", "kasten yaralama" suçlarından kaydı var.


Diğer saldırgan Erhan Kurdal'ın da "gasp" ve "uyuşturucu kullanma" suçlarından sabıkasının bulunduğu bildirildi.

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 12:24
YORUM EKLE