İzmir'de askeri uçak düştü

İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli KT-1 tipi uçak Foça açıklarında denize düştü. Milli Savunma Bakanlığı, iki pilotun sağ kurtulduğunu açıkladı

İzmir'de askeri uçak düştü

CiddiGazete- İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli Güney Kore yapımı KT-1 tipi uçak, Foça açıklarında denize düştü. Milli Savunma Bakanlığı, iki pilotun sağ kurtulduğunu açıkladı.

MSB'den yapılan açıklama şöyle: "İzmir’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığımızda görev yapan KT-1 tipi uçağımız, eğitim uçuşu sırasında henüz belirlenemeyen bir sebeple Foça açıklarında denize düşerek kaza kırıma uğradı. Derhal başlatılan arama-kurtarma çalışması ile 2 pilotumuz sağ olarak kurtarıldı."

İLK UÇUŞ EĞİTİMİ VERİLEN UÇAK

İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı, Hava Kuvvetleri'nde pilot adayı subayların ilk uçuş eğitimi aldıkları birlik. Düşen KT-1 uçağı da aday pilotların ilk uçuş eğitimine başladıkları uçaklar. KT-1'de başarılı olan adaylar jet eğitimine alınıyor.

Önceki gün Konya'da şehit olan Türk Yıldızları'ndan Yüzbaşı Burak Gençcelep de geçtiğimiz Eylül ayına kadar bu birlikte öğretmen pilot olarak görev yapıyordu.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 10:36
YORUM EKLE