Jet hızıyla daire başkanı oldu

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı'nın kardeşi Asri Elbay önce Gölbaşı Belediyesi’ne sınavsız olarak işe alındı. Ardından SGK’ya daire başkanı olarak atandı. MHP’li Oğuz Tor atamayı, “Müslümanlığa ve insanlığa sığmaz” diyerek kınadı.

Jet hızıyla daire başkanı oldu

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Vahdettin Elbay'ın kardeşi Asri Elbay, önce "istisnai" kadrodan memur yapıldı. AK Partili Gölbaşı Belediyesi'nde işe başlatılan Elbay, ardından Sosyal Güvenlik Kurumu'na Daire Başkanı olarak atandı.

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Vahdettin Elbay'ın kardeşinin atamasına, AK Parti ile "ittifak" yapan MHP'nin Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor tepki gösterdi.

“İNSANLARIN HAKKI YENDİ”

Atamayı Meclis gündemine de taşıyan Tor, Sözcü'nün haberine göre şunları söyledi:

“Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ehliyetli, çalışkan, tecrübeli kişilere şiddetle ihtiyacı vardır. Hal böyleyken, 2016 yılında Gölbaşı Belediyesi'ne istisnai kadrodan özel kalem müdürü olarak atanan, bir gün sonrasında da memur yapılan torpilli kişi geçen hafta tecrübe ve teknik bilgi gerektiren SGK'ya maalesef daire başkanı olarak atanmıştır. Bu atamayla SGK'da çalışan binlerce kişinin hakkı yenmiştir, moraller dip yapmıştır, heyecanları bir defa daha sıfırlanmıştır. Müslümanlığa ve insanlığa sığmayan bu atamayı ve benzer atamaları gerçekleştirenleri kınıyorum.”

YORUM EKLE