Kanal İstanbul Arap şehri olacak

Kanal İstanbul bölgesindeki tarlaların nasıl arsaya dönüştürüldüğü ve bölgenin nasıl Araplaştırıldığına dair detaylar ortaya çıktı...

Kanal İstanbul Arap şehri olacak

CiddiGazete- Kanal İstanbul projesinin çevresinde tarım ve orman alanlarına kurulacak Yenişehir için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kanal İstanbul bölgesindeki tarlaların nasıl arsaya dönüştürüldüğü ve bölgenin nasıl Araplaştırıldığına dair detaylar da ortaya çıktı...

Kanal İstanbul bölgesinde kurulacak Yenişehir'in 1, 2 ve 3'üncü etaplarına ait tapulara ilişkin imar uygulamasına onay veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Arnavutköy ve Başakşehir'i kapsayan etaplara ilişkin tapular itiraz için askıya alındı.

Temmuz ayında ilk üç etap için hazırlanan imar planı için gelen itirazların ardından revize işlemi yapıldı. Bakanlık, Yenişehir Rezerv Yapı Alanı'nın 1, 2 ve 3'üncü etaplarının planlama sürecinin tamamlanmasının ardından, İmar Kanunu'nun 18. Maddesi hükmü gereğince hazırlanan imar uygulamasını 10 Ocak 2022 tarihinde onayladı.

İstanbul'u parsel parsel Araplaştırmak için yayımlanan tanıtım videoları da hızla yayıldı. Kanal İstanbul etrafındaki arsaların tanıtımının yapıldığı Go Smart adlı Arap fonunun videosunda, tarım ve orman alanlarının arsaya çevrilip, bölgenin nasıl Arap pazarına sunulduğu gözler önüne serildi.

HAYALDİ GERÇEK OLDU!

"Bugün Allah'a şükürler olsun ki bir yıl kadar uzun bir süre beklediğimiz kararı konuşacağız" denilen videoda Arap sunucu şu ifadelere yer verdi:

"Elimizdeki kararda görüldüğü üzere 1.,2., ve 3. Etap Yenişehir düzenlemesine girmesi, İstanbul ili genişletmesi, kısacası Kanal İstanbul kağıt üstünde bir hayal ve ümitti ama bugün Allah'a şükür gerçekleşen bir proje oldu.

Karar 17 Ocak 2022 tarihinde çıkmıştır. Gördüğünüz üzere bu karar 30 gün sonra tüm sosyal medya ve belediye arazi müdürlüğü sistemlerinde yayımlanacaktır. Bu karar kısaca Yenişehir'in hayata geçtiğini anlatıyor."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 12:05
YORUM EKLE