Karabüklü 'Elif Sarı' komedisi!

İspanyol bir kadının fotoğraflarını kullanarak "Elif Sarı" ismiyle Twitter'da açılan hesabı gerçek sanan Emniyet ve Bakanlık harekete geçti! "Karabüklü" izlenimi verilen hesabın iğrenç paylaşımlarına sosyal medya kullanıcıları da tepki gösterip, "Elif Sarı"nın tutuklanmasını istedi!

Karabüklü 'Elif Sarı' komedisi!

CiddiGazete- Sosyal medyada Elif Sarı isimli kadının, bebeği olduğu iddia edilen çocukla birlikte fotoğraf çektirip, kendisinin müstehcen fotoğraflarını paylaşması tepkilere neden oldu. Sosyal medya kullanıcıları "İspanyol" Elif Sarı'nın tutuklanması için İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulundu!

"ELİF SARI TUTUKLANSIN!"

Bir sosyal medya hesabından, "Çok özür dileyerek bu görüntüleri paylaşıyorum fakat bu bebeği biri kurtarsın. Gerçekten ebeveynlerimiz seçme şansımız yok fakat bu bebeğin hiç suçu yok" diye paylaşımda bulundu. "elifsaritutuklansın" çağrısı binlerce kez paylaşıldı.

"TAKİP BAŞLATILDI"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden kişinin kimlik tespitinin yapılmasının ardından suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden kişi" için ivedilikle takip başlatıldığı bildirildi.

Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) ilgili görüntülerdeki kişinin tespiti ve gereğinin yapılmasına ilişkin resmi yazı gönderildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Görüntülerde yer alan mağdur çocuğumuz için uygun sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından sürdürülmekte olup çocuğumuzun bu sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemler yapılacaktır. Çocuğunu ihmal ve istismara sürükleyen şahıs hakkında kimlik tespitinin yapılması sonrasında Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır. Çocuklarımızı ihmal ve istismara açık hale getirecek, toplumsal değerlerimizin yozlaştırılmasına yol açacak her durumun karşısında ve çocuklarımızın yanında olmaya, onların üstün yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 11:32
YORUM EKLE