Karakola saldırı: 1 şehit 3 yaralı

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bulunan ve Suriye sınırında yer alan Köprübaşı Hudut Karakolu'na düzenlenen havanlı saldırıda bir asker şehit oldu, üç asker yaralandı

Karakola saldırı: 1 şehit 3 yaralı

CiddiGazete- Gaziantep'in Karkamış ilçesine ise son yarım saat içerisinde 10'u aşkın havan mermisi düştü.

Suriye'den atılan havanlardan biri Köprübaşı Hudut Karakolu'na isabet ederken, karakoldaki 4 asker yaralandı.

Diğer havan mermilerinin ise ilçedeki boş alanlara düştüğü aktarıldı. Yaralı askerler Gaziantep ve ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, hudut birlikleri tarafından angajman kuralları çerçevesinde saldırılara karşılık verildiği bildirildi.

MSB’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Hain terör örgütü tarafından Gaziantep'in Karkamış ilçesine ve Köprübatı Hudut Karakolumuza Suriye'nin Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/Havan saldırısı sonucunda 4 askerimiz ve 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhâl hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ateş destek vasıtalarımızla meşru müdafaa ve cezalandırma atışları kapsamında belirlenen hedeflere misliyle karşılık verilmektedir" denildi.

ROKETLİ SALDIRI DÜZENLEDİLER

Suriye'nin Halep iline bağlı El-Bab ilçesinde terör örgütü PKK/YPG düzenlediği roketli saldırı ile sivilleri hedef aldı.

Terör örgütü tarafından fırlatılan roketler sivil yerleşim alanına düşerken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

BİR ASKER HASTANEDE ŞEHİT OLDU

MSB'den daha sonra yapılan açıklamada, saldırıda yaralanan bir askerin şehit olduğu duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 11:03
YORUM EKLE