Kayıp Damla’dan mesaj geldi

Pınar Gültekin cinayetinin ardından Damla Horuz'dan (17) haber alınamaması herkesi endişelendirdi ancak genç kız sosyal medyadan “Kaçırılmadım” mesajı paylaştı

Kayıp Damla’dan mesaj geldi

CiddiGazete- Düzce’de evinden ayrılan 17 yaşındaki Damla Horuz’dan haber alamayan ailesi durumu polise haber verdi. Genç kızın kaybolduğu haberi kısa sürede tüm sosyal medyaya yayıldı. Polis ekipleri genç kızın bulunması için geniş çaplı inceleme başlatırken 17 yaşındaki Damla sosyal medya hesabından iki video paylaşarak kendisinin iyi olduğunu ailesi ile yaşamak istemediğini söyledi.

‘AİLEMLE YAŞAMAK İSTEMİYORUM’

Damla Horuz ilk videosunda ailesi ile yaşamak istemediğini dayak yediğini iddia ederek, “Başkasının yaydığı sahte şeylere inanmayın. Ben gayet güvendeyim. Ben asla ailemle yaşamak istemiyorum çünkü bana çok şey yaşattılar. Bana psikolojik baskı yaptılar. Çok dayak yedim, jandarmaya gittim ‘Yurda gitmek istiyorum’ dedim. Beni göndermediler, geldiler aldılar. Ben de korku ile gittim. Dayımlar beni dövdü, ben de kendimi kaçmak zorunda hissettim ve kaçtım. Arkadaşımın evindeyim, güvendeyim, lütfen sahte şeylere inanmayın” dedi.

‘ONLARA GİTMEK İSTEMİYORUM’

Ardından yayınladığı ikinci videoda ise Damla kendisinin polise gideceğini belirterek şunları söyledi:
“Ben buradan sesimi duyurduğum için çok mutluyum. Ailemden korktuğum için jandarmada ailemle yüz yüze geldiğimde bir şey diyemedim, kabul etmek zorunda kaldım söylediklerini. Küçük olduğumdan dolayı beni hiç adam yerine koymadılar. İki kere gitmeme rağmen ‘birincisinde tamam affettik ikincisinde bari yurda yerleştirelim’ demediler. Ben şu an çok rahatım, çok güvendeyim, kaçırılma gibi bir durum da yok ben kendi isteğimle evden çıktım. Ailemin beni aradığını farkındayım ama ben onlara gitmek istemiyorum. Gerekirse bir yurda falan yerleşirim ama ben onlara gitmek istemiyorum. Biraz kafa toplamak istiyorum, kafamı topladığım zaman zaten polise gideceğim. Hepinize teşekkür ediyorum. Kaçırıldı falan diye endişe etmişsiniz, ama ben kaçırılmadım hepinize teşekkür ediyorum iyi geceler diliyorum.
Ben herkesin kayboldu haberlerini kaldırmalarını istiyorum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Lütfen herkes kayboldu haberlerini kaldırsın rica ediyorum sizi haberdar etmeye devam edeceğim ve de aileme asla gitmek istemiyorum hepinizi seviyorum iyi geceler.”

BURSA’DA BULUNDU

Mesajların ardından polis ekipleri, Bursa’da kız arkadaşının yanında kalan Damla Horuz’u kaldığı evden alarak Emniyet Müdürlüğü’ne getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 13:15
YORUM EKLE