Kocaeli'de lodos bilançosu: 1 can kaybı, 8 yaralı

Kocaeli'de etkili olan lodos nedeniyle ev ve dükkanları su bastı, vatandaşlar mahsur kaldı. Acı bilançoyu Valilik açıkladı: "1 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı, 66 çatı uçtu, 11 tekne battı"

Kocaeli'de lodos bilançosu: 1 can kaybı, 8 yaralı

CiddiGazete- Kocaeli'de etkili olan lodos sonrası ev ve iş yerlerinin giriş katını su bastı. Vatandaşlar evlerinde mahsur kalırken şiddetli lodos nedeniyle meydana gelen olaylarda 8 kişi yaralandı, 1 kişi de hayatını kaybetti.

Marmara'yı etkisi altına alan lodos Kocaeli'de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Şiddetli rüzgar sebebiyle denizden taşan sular, evlerin ve iş yerlerinin giriş katlarını bastı.

Vatandaşlar evlerinde mahsur kalırken, itfaiye ekipleri dükkanlarda ve zemin katlarda biriken suları tahliye etmek için gece boyu çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Sahil şeridinde yer yer dalga boyu 2 metreye kadar ulaştı. Ayrıca lodos nedeniyle meydana gelen olaylarda 8 kişi yaralanırken, çatıdan düşen 1 kişi de hayatını kaybetti.

66 ÇATI UÇTU, 11 TEKNE BATTI

Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, "İl genelinde 66 çatı uçması ve tehlike arz eden durum, 20 ağaç devrilmesi, 1 baca yıkılması, 1 tabela düşmesi, 1 iskele kalıbı çökmesi ve 2 minare yıkılması olmak üzere toplam 91 olay meydana gelmiştir. Etkili olan fırtınada toplam 11 tekne batmış, bunlardan 7 tanesi karaya çıkarılmıştır. Ayrıca 67 trafoda elektrik kesintisi yaşanmış olup ekipler tarafından gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Meydana gelen bu olaylarda 8 vatandaşımız yaralanmış olup, 1 vatandaşımız da çatıdan düşmek suretiyle vefat etmiştir" denildi.

YORUM EKLE