Koza İpek Holding davasında karar

Koza İpek Holding davasında sanıklardan Melek İpek 7 yıl 6 ay, Cafer Tekin İpek 79 yıl 8 ay 21 gün hapis cezasına mahkum oldu. Firari olduğu için Akın İpek'in dosyası ise ayrıldı

Koza İpek Holding davasında karar

CiddiGazete

FETÖ/PDY çatı davasının firari sanığı Koza İpek Holding eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında olduğu 20 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

''Terör örgütüne üye olmak'', ''Vergi Usul Kanunu'na muhalefet'', ''güveni kötüye kullanmak'' suçlarından yargılanan tutuklu sanıklardan Cafer Tekin İpek'e toplam 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira adli para cezası, Melek İpek'e 7 yıl 6 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezası verildi.

Diğer sanıklara 2 yıl 1 aydan 6 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapis cezası verilirken, yargılaması tamamlanan sanıkların şirketlerdeki hisselerinin müsadere yoluyla Hazine'ye devredilmesine hükmedildi.

Mahkeme ayrıca aralarında Akın İpek’in de olduğu firari sanıkların dosyalarının ayrılması ve şirketlerde bulunan hisselerindeki kayyum kararının devamını kararlaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 11:05
YORUM EKLE