Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e sahip çıkın!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Tüm Müslümanları ve insanlığı eliyle, diliyle, kalbiyle, tüm imkanlarıyla Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi

Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e sahip çıkın!

CiddiGazete- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, işgalci terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik yaptığı saldırılarını kınadı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sakarya Orhan Camii önünden yaptığı açıklamada, Kur’an-ı Kerim’deki, “Allah'ın mescitlerinde onun adının anılmasını yasak eden ve onların yıkılması için çalışandan daha zalim kim vardır...” ayetini hatırlatarak, “İşgalci terör devleti İsrail Mescid-i Aksa’ya yönelik en çirkin teşebbüsün içerisindedir. Tam bir barbarlık ve vahşetle Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar, Mescid-i Aksa’ya, masum Müslümanlara canice saldırmaktadır. Tüm dünyanın gözü önünde tarihe karşı, masumlara karşı, Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır” dedi.

‘YAKTIĞINIZ TERÖR ATEŞİ CEHENNEMİNİZ OLACAK’

Saldırıları kınayan Başkan Erbaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan sırtlan sürülerini ve cânice saldırılarını şiddetle telin ediyorum. Allah’ın, meleklerin, tüm insanların laneti, zalimlerin, hainlerin, işgalcilerin üzerine olsun.

İşgalcilere sesleniyorum; Ey işgalciler, azgınlıkta sınırları aştınız. Tüm zalimler gibi siz de helak olacaksınız? Pişman olacaksınız. Sebep olduğunuz kaos ve anarşinin içinde yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi cehenneminiz olacak.

‘EY İNSANLIK ÖLMEDİĞİNİZİ GÖSTERİN’

İnsanlığın vicdanına sesleniyorum. İnsanlığın en kadim şehri yok ediliyor. İnsanlığın ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk zorla evlerinden çıkarılıyor. Evleri işgal ediliyor. Ölmediğinizi gösterin. İnsanlık sınavını kaybetmek üzeresiniz. Hukuk adına, özgürlük adına, insanlık adına söylediğiniz her cümle anlamını kaybetmek üzeredir.

‘PEYGAMBERLERİN HATIRASINA İHANET EDİLİYOR’

Ey Yahudiler, Hristiyanlar, çeşitli dinlerin mensupları; Kudüs’ün hatırasına ihanet ediliyor. Peygamberlerin hatırasına ihanet ediliyor. Samimiyet sınavının sonundasınız. Eğer bu vahşeti engellemek için harekete geçmezseniz, Allah ve elçileri adına söyleyeceğiniz hiçbir cümlenin insanlık vicdanında hiçbir zaman hiçbir karşılığı olmayacaktır.

‘HALÂ BİR ARAYA GELMEYECEK MİSİNİZ?’

İslam dünyasına sesleniyorum, Ey Müslümanlar, Müslümanların liderleri, önderleri, halâ bir araya gelmeyecek misiniz? Bir avuç azgın azınlığın cesaret aldığı gafletten ne zaman uyanacaksınız? Sizi vahyin şehrine karşı umursamaz kılan nedir? Masumların yanında durmaktan alıkoyan nedir?

‘FİLİSTİNLİLERİN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ GALİP GELECEKTİR’

Tarihin en büyük zorbalarının ve zalimlerinin bile Allah’ın mescitlerini kirletmeye gücü yetmemiştir. Elbette masum Filistinlilerin özgürlük mücadelesi de galip gelecektir. Zalimler yok olacak, Mescitlerde barışın ve rahmetin çağrısı insanlığın ufkunu aydınlatmaya devam edecektir. Ama Kudüs’ün izzeti çiğnenirken, masum insanların hayatına, inanç ve düşünce özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken, vahiyle kutsanan şehir tahrip edilirken duyarsız kalanlar; insanlık vicdanında mahkûm, tarihin ve geleceğin önünde mahcup, âlemlerin Rabbinin huzurunda rezil ve rüsvay olacaklardır. Tüm Müslümanları ve insanlığı eliyle, diliyle, kalbiyle, tüm imkanlarıyla Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyorum.

Bu uğurda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Aziz milletimiz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada Kudüs davasına sahip çıkmaya devam edecektir.”

MİNARELERDEN KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA İÇİN DUA

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, açıklamasında bugün öğle ezanının ardından tüm camilerin minarelerinden Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu ve zalimlerin zulümlerinin son bulması için salalar okunup dualar edileceğini ifade ederek, vatandaşları dualara eşlik etmeye davet etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 15:24
YORUM EKLE