'Montrö Bildirisi'nde flaş gelişme

"Montrö Bildirisi" olarak bilinen 104 emekli amiralin imzaladığı boğazlarla ilgili bildiride yeni bir gelişme yaşandı. Beş emekli amiral ve bir emekli tuğgeneral, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

'Montrö Bildirisi'nde flaş gelişme

CiddiGazete- 104 emekli amiralin yayımladığı bildiri sonrasında ifadeye çağrılan yedi şüpheliden 6'sı emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesine götürüldü.

Adliyeye getirilenler arasında emekli amiraller Ali Yüksel Önel, Nurhan Kahyaoğlu, İlker Güven, Alper Çetin Tezeren, Osman Metin Açımuz ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan yer aldı.

Sağlık sorunları nedeniyle tedavi gören Işık Biren'in ifadeye gelemeyeceği öğrenildi.

SERBEST KALDILAR

Savcılıkta ifadeleri alınan emekli askerler mahkemeye sevk edildi. Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, beş emekli amiral ve emekli tuğgeneralin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

14 EMEKLİ AMİRAL DE SERBEST BIRAKILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan 14 amiralin tamamı serbest bırakılmıştı.

Serbest bırakılanlar arasında Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alınmış; Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'a ise emniyete gelmeleri için tebligat yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 22:07
YORUM EKLE