Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi hayatını kaybetti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlattı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi hayatını kaybetti

CiddiGazete- TBMM Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru Erol Yıldız, sabah saatlerinde Keçiören ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde işe gitmek üzere aracına bindi.

Yokuşta aracını çalıştıramayınca arka kısmına geçerek itmeye başlayan Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesinin ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yıldız, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ YAPILACAK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.

Bu kapsamda bilgisine başvurulan N.K. isimli görgü tanığı, evinde bulunduğu sırada dışarıdan gelen ses üzerine pencereye çıktığını belirterek, "Dışarı baktığımda, araç altında bir çift ayak gördüm. Hemen 112 sağlık ekiplerine haber verdim" ifadesini kullandı.

Ayrıca başsavcılığın talimatıyla Yıldız'ın ölümüne neden olan araç üzerinde bilirkişi incelemesi yaptırılacak.

Erol Yıldız, Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün talimatıyla müdahale edildiği iddiasıyla görülen 19 sanıklı davanın 23-25 Mayıs'taki celselerinde tanık olarak dinlenecekti.

"BAZI KONVOY KAZALARI NEDENİYLE İFADEYE ÇAĞIRILDI"

Edinilen bilgiye göre de Yıldız'ın, helikopter kazasının meydana geldiği gün Yazıcıoğlu’nun yakın ekibinde olmadığı belirtildi. Bu olayla ilgili ifadesinin alınmasının da söz konusu olmadığı kaydedildi.

Yıldız'ın, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından önce meydana gelen bazı konvoy kazaları ile ilgili ifadesine başvurulduğu ve 23 Mayıs'ta da yine aynı konu için ifadeye çağırıldığı öğrenildi. Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca adli işlem yürütüldüğü ifade edildi.

BAZI KONVOY KAZALARI İLE İLGİLİ İFADESİNE BAŞVURULMUŞ

TBMM Koruma Daire Başkanlığından edinilen bilgiye göre, geçmişte Yazıcıoğlu'nun koruma ekibinde bulunan, TBMM Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru Yıldız'ın, helikopter kazasının meydana geldiği gün Yazıcıoğlu'nun yakın ekibinde yer almadığı belirtildi.

YORUM EKLE