Ne müftüymüş arkadaş!

Çocuğu olmayan müftü, eşinin bir arkadaşı ile ilişkiye girmesini sağlayıp 2 çocuk sahibi oldu. Hacda başka bir kadınla nişanlanıp boşanma davası açtı. Nişanlandığı kadınla değil, bir Kuran kursu öğrencisi ile evlendi

Ne müftüymüş arkadaş!

Diyanet İşleri Başkanlığında, Dallas dizisine taş çıkartacak bir olay yaşandı. Hatay eski İl Müftüsü memuriyet görevinden çıkarılırken, hakkındaki iddialar ve suçlamalar hayret uyandırdı.

ARKADAŞINDAN ÇOCUK...

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığına gönderilen ihbar mektupları ve Başkanlık Teftiş Kurulunun incelemelerine göre çocuğu olmayan müftü, karısını bir arkadaşı ile tanıştırıp cinsel ilişkiye girmelerini sağladı. Müftü, arkadaşı sayesinde 2 çocuk sahibi oldu ve bu çocukları nüfusuna yazdırdı.

HACDA BAŞKA BİR KADIN...

Ancak bir süre sonra hac kafilesi başkanı olarak gittiği Mekke'de bir kadınla tanışıp ilişki yaşadı. Bu kadınla evleneceğini ve nişanlandıklarını açıklayıp, karısından boşanmak için başvurdu.

Müftü mahkemede, 2 çocuğun kendisinden olmadığını açıklayıp, “Nesebin reddi” davası da açtı. Eşinin bir başka erkekle ilişkisi olduğunu ancak bu kişi ile eşini kendisinin tanıştırmadığını ve ilişkiyi sonradan öğrenip, rıza da göstermediğini savundu.

Hakkında düzenlenen Diyanet'in soruşturma raporunun da somut delillere dayanmadığını, eski eşinin tutarsız iddialarından oluştuğunu öne sürdü.

3. KADIN ORTAYA ÇIKTI

Diyanet raporundaki iddialara göre müftü, hem evli hem nişanlıyken, bir Kuran kursu öğrencisi ile de birlikte oldu ve üçüncü bir ilişkiye daha girdi. Bu arada ilk eşinden boşandı ve nişanlı olduğunu söylediği kadınla değil bir başka kadınla 2. evliliğini yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı “Din görevlisine yakışmayan, yüz kızartıcı tutum ve davranış” nedeniyle müftü hakkında soruşturma açıp, memuriyet görevine son verdi.

‘ÖZEL HAYATA MÜDAHALE’

Müftü ise, ‘'Özel hayata müdahale'' diyerek göreve dönmek için dava açtı. Ancak mahkeme davayı reddetti, Danıştay da kararı onadı. Müftü bu kez de Anayasa Mahkemesine başvurdu. AYM de müftünün talebini kabul etmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER