O polisler görevden uzaklaştırıldı

İstanbul Valiliği, Kadıköy'de maskesini düzgün takmayan bir kadını orantısız güç kullanarak gözaltına alan polislerin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu

O polisler görevden uzaklaştırıldı

CiddiGazete- İstanbul Valiliği, Kadıköy’de maskesini usulüne uygun takmadığını için uyarılan, uyarılara tepki gösterdiği için orantısız güç kullanılarak gözaltına alınan kadına müdahale eden polislerin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

İstanbul Valiliği’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kadıköy ilçemiz Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan “Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri” sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 09:59
YORUM EKLE