Öğrencilere sıra dayağına tutuklama

Süleymancılara ait İstanbul Esenler'deki bir yurtta öğrencilere sıra dayağı atan görevli tutuklandı

Öğrencilere sıra dayağına tutuklama

CiddiGazete- İstanbul Esenler'de Süleymancılara ait bir yurtta öğrencilere şiddet uygularken güvenlik kamerasına görüntülerine yansıyan A.E. (27) çıkarıldığı mahkemece "basit yaralama" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A.E. ifadesinde, "Sayısalım iyi olduğu için bazen çocuklara derslerinde yardımcı oluyordum. Bir anlık öfkeyle sessizlik sağlamak için çocukların kafalarına elimle tokat attım. Yaptığımdan dolayı pişmanım" dedi.

"İKAZ ETMEME RAĞMEN KONUŞMAYA DEVAM ETTİLER"

A.E. ifadesinde, "Ben maden mühendisiyim. Atışalanı Eğitime Hizmet Derneğinde hatırladığım kadarıyla 2021 Nisan ayında büro işçisi olarak girdim. Derneğin bünyesinde erkek öğrenci yurdu bulunmaktaydı. Ben dernekte evrak işleriyle uğraşıyordum. Sayısalım iyi olduğu için bazen çocuklara derslerinde yardımcı oluyordum. Video görüntülerindeki olay 17 Mart tarihinde meydana geldi. Yurtta etüt sırasında çocuklar sınavlarına çalışıyorlardı. Ben de çocuklara yardımcı olabilmek için etüde girmiştim. Ben çocukları sürekli konuşmamaları yönünde ikaz etmeme rağmen konuşmaya devam ettiler. M.E.P. isimli öğrenci bana karşı alaycı tavırda bulundu.

BİR ANLIK ÖFKE

Diğer arkadaşlarını da bu şekilde davranarak gürültü yapmaya yönlendirdi. Hep beraber gürültüyü arttırdılar. Bir anlık öfkeyle sessizlik sağlamak için çocukların kafalarına elimle tokat attım. Yaptığımdan dolayı pişmanım. Ben olaydan sonra 18 Mart tarihinde dernekten istifa ettim. Şu anda işsiz durumdayım. Ben yaptığım hatanın farkına vardım. Sonrasında çocuklardan özür dileyerek ortamı tatlıya bağlamıştım. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. Serbest bırakılmayı talep ederim" dedi.

YORUM EKLE