Patrondan ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Beşiktaş'ta ünlü bir eğlence mekanının bilet satış bölümünde görevli biri kadın iki çalışan, mekan sahibi tarafından ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle dayak yedi

Patrondan ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Beşiktaş'ta bir mekanda düzenlenen etkinlikte gişe görevlileri, iş yeri sahibinin saldırısına uğradı. İş yeri sahibi, ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle iki çalışanı darp etti.

Sputnik’te yer alan habere göre, söz konusu olay nisan ayında Beşiktaş’ta bulunan ünlü bir eğlence mekanında meydana geldi. İddialara göre, eğlence mekanında bilet satış masasında görevli Gaye Akıl ve Enver isimli iki kişi, saat 20.55 sıralarında mekana gelen iş yeri sahibi Şahin Şeker tarafından darp edildi.

"Beni görünce ayağa kalkacaksınız" diyerek iki çalışanına tokat atmaya başlayan Şahin Şeker, çevrede bulunan diğer personellerin gözü önünde çalışanlarına sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu.

Gaye Akıl'ın iddiasına göre iş yeri sahibi, "Bir daha buraya gelirseniz, sizi öldürürüm, ayaklarınızı kırarım" diye tehditler savurarak çalışanları dışarı çıkardı. Daha sonra Enver isimli çalışanı tokatlayarak mekanın önünden kovdu.

Olayın ardından Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne giden Akıl patronundan şikayetçi oldu. Hastaneye götürülen Akıl, darp raporu alarak Şahin Şeker hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardı. Sosyal medya hesabından görüntüleri yayınlayan Akıl, kamuoyundan destek istedi.

Patronunun saldırı anı güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, Şahin Şeker'in çalışanlarının bulunduğu masaya gelip bir anda tokat attığı görülüyor. Bir süre sonra aralarında tartışma devam ediyor ve köşeye kıstırdığı Gaye Akıl’a defalarca tokat attığı güvenlik kameralarına yansıyor. Daha sonra mekanın dışına çıkan Enver isimli çalışanına şiddet uygulamaya devam ettiği görülüyor.

Gaye Akıl olayda Dorock XL yönetiminin kendisine destek olduğunu ve yaşananlar nedeniyle marka adını Meydan Beşiktaş'tan çektiğini belirtti.

Beşiktaş'da bulunan Dorock XL'de geçen Şubat ayında da genç bir kadın, mekanın özel güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini iddia etmiş ve vücudunda oluşan morlukların fotoğraflarını da Twitter'da paylaşmıştı.

Ardından bazı sanatçılar Dorock XL'e tepki göstererek konserlerini iptal etmişti.

DOROCK XL'DAN AÇIKLAMA

Görüntülerin yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Dorock XL, darp olayını gerçekleştiren Şahin Şeker'in Beşiktaş Dorock XL markasının bulunduğu alanın mal sahibi olduğuna dikkat çekti.

Açıklamada, "Şahin Şeker, Dorock XL çalışanını darp etmiştir. Dorock XL markası Gaye hanımın en başından beri yanında yer almıştır ve markasını aynı gece alandan çekmiştir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 11:47
YORUM EKLE