Polisin aracının altında patlayıcı bulundu

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, bir polis memurunun özel aracının altında patlayıcı tespit edildi. Patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi

Polisin aracının altında patlayıcı bulundu

CiddiGazete- Nusaybin'de, Çevik Kuvvet Büro Amirliği'nde görevli polis memurunun aracının altına, el yapımı patlayıcı (EYP) yerleştirildiği tespit edildi. Bunun üzerine bölgeye sevk edilen bomba imha ekiplerince patlayıcı düzenek imha edildi.

Olay yeri inceleme ekipleri, düzenek ve araç üzerinde şüphelilere ait parmak izi taraması yaptı. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan olayla ilgili şu açıklama yapıldı: "Cumhurbaşkanımızın Siirt ilimizde programı olduğu, programa takviye kuvvet olarak gidecek Mardin ili Nusaybin ilçesi Çevik Kuvvet Büro Amirliği'nde görevli bir polis memurumuz şahsi aracı ile bahse konu dış göreve gitmek için ikametinden ayrıldı. Kendisi gibi dış göreve gidecek polis memurunu ikametinden aldığı esnada arkadaşı araç altında bir cisim fark etti. Yapılan incelemede araç altı bomba düzeneği olduğu belirlenerek bomba imha ekibimiz olaya müdahale etmiştir."

YORUM EKLE