RTÜK de AB'den fonlanacak!

Cumhur İttifakı'nın fon alan medya kuruluşlarına yönelik "milli güvenlik sorunu" eleştirisinde bulunmasının ardından RTÜK'ün de AB tarafından fonlanacağı ortaya çıktı

RTÜK de AB'den fonlanacak!

CiddiGazete- Hükümetin, fonlandığı için eleştirdiği medyanın yanı sıra, muhalif kanallara sürekli ceza kesmesiyle gündemde olan RTÜK'ün de fonlanacağı ortaya çıktı!

İktidarın fon alan medya kuruluşlarına yönelik "milli güvenlik sorunu" eleştirisinde bulunmasının ardından, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) da fonlanması dikkat çekti.

RTÜK'ün "Kolluk kuvvetleri, yargı mensupları, basın çalışanları ve sivil topluma Avrupa Konseyi standartları ve araçları konusunda eğitimler verilerek yaratılacak farkındalık ile ifade ve medya özgürlüğünün geliştirilmesi" amacıyla Avrupa Konseyi tarafından 3.6 milyon Euro (yaklaşık 36 milyon TL) belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; "Avrupa Standartlarıyla Uyumlu Olarak İfade Özgürlüğü ve Basın Özgürlüğünün Geliştirilmesi" başlıklı proje kapsamında verilecek 36 milyon Euro için henüz finansman anlaşması imzalanmadı.

Ancak proje kapsamında verilecek para ve planlama ab.gov.tr adresinden duyuruldu.

Kaynak: Odatv

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 21:18
YORUM EKLE