Sahte belgeye 4 bin 50 TL ceza

Kırıkkale'de sahte izin belgesi düzenleyip sokağa çıkan 6 kişilik bir grup polisin denetimine takıldı. İhlal yapan gruba toplam 24 bin 300 TL ceza yazıldı

Sahte belgeye 4 bin 50 TL ceza

CiddiGazete- Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri "tam kapanma" denetimi yapıldı. Kolluk kuvvetleri ile İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince, kişilerin "HES kodu" ve "izin belgesi" kontrol edildi.

Çalılöz Mahallesinde kontrol noktasında uygulama yapan ekipler, araçları tek tek durdurdu. Bir otomobildeki 6 kişinin izin belgelerinin sahte olduğu tespit edildi.

Gruptaki yabancı uyruklu mülteci kadının kimlik bilgilerini alan ekipler, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. İhlal yapan gruba 4 bin 50'şer liradan toplamda 24 bin 300 lira idari para cezası uygulandı.

"GÜZELLİK MERKEZİ AÇILIŞIMIZ VAR"

Uygulama noktasında kendilerini görüntüleyen muhabire, "Ne için çekiyorsunuz? Poz verin, güzellik estetik merkezi olarak şöyle bir al elemanlarımı açılışımız var 17 Mayıs'ta bekleriz hepinizi" diyen bir kadın, daha sonra, "Beni çekmesin. Bu nedir? Ben de bunu çekiyorum o zaman" diyerek tepki gösterdi.

KREDİ KARTI BORCU PAHALIYA PATLADI

Kısıtlama ihlali yapan diğer bir vatandaş ise oğluyla birlikte bankamatiğe kredi kartı borcu yatırmaya gittiğini söyledi. Denetime takılan baba-oğul, "izin belgesi" gösteremeyince 4 bin 50'şer liradan 8 bin 100 lira ceza yedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 22:39
YORUM EKLE