Sarıkaya kameramanı tokatladı

Yayın sırasında görev yapan basın emekçisi Ahmet Demir'e tokat atan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, özür mesajı yayımladı

CiddiGazete- Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada, bir kablo ile bağlantı kurmaya çalışan kameraman Ahmet Demir'e tokat atması kameralara yansıdı.

Fatma Şahin'in de tepki çeken davranışa tepkisiz kaldığı ve Şahin ile Sarıkaya'nın olayın ardından konuşmalarına hiçbir şey olmamış gibi devam ettiği görüldü.

Muharrem Sarıkaya, olayın kamuoyuna yansımasının ardından Twitter hesabından özür diledi.

Sarıkaya'nın olaya tepkisiz kalan AKP'li Fatma Şahin, İHA Bölge Müdürü Orhan Akın'dan da özür dilemesi dikkat çekti.

Muharrem Sarıkaya'nın açıklaması şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yayını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum.

Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın'dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.

Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin'den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum...

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 13:22
YORUM EKLE