Savcılıktan İngiliz ajanla ilgili açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İngiliz ajan James Gustaf Edward Le Mesurier ölümüne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı

Savcılıktan İngiliz ajanla ilgili açıklama

CİDDİGAZETE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İngiliz ajan James Gustaf Edward Le Mesurier ölümüne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Birleşik Krallık vatandaşı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölüm olayı ile ilgili yerli ve yabancı basında çıkan haberler nedeniyle söz konusu bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“11 Kasım 2019 tarihinde sabah 05.30’da James Gustaf Edward Le Mesurier”in Beyoğlu Hamam Sokak girişinde ölü olarak bulunduğu bildirilmiştir. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine derhal intikal etmiş ve gerekli güvenlik önlemlerini almıştır. Hemen akabinde nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerine giderek soruşturma işlemlerine başlamış ve kesin ölüm sebebinin tespiti için ölen şahıs Adli Tıp Kurumu’na nakledilmiştir. Şahsın kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi ve diğer işlemler Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nda devam etmektedir. Olay yeri civarındaki kamera kayıtlarının temini ve inceleme çalışmaları yapılmaktadır. Soruşturma titizlikle yürütülmekte olup gerektiği takdirde ileride ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.”

YORUM EKLE