Sedat Peker videolarını reklama açsa kaç lira kazanır

Videolarının toplam izlenme sayısı 156 milyonu aşan Sedat Peker'in, videolarını "reklama kapatarak" kaç paradan olduğu ortaya çıktı

Sedat Peker videolarını reklama açsa kaç lira kazanır

CiddiGazete- Sedat Peker'in birçok isme yönelik iddialarına yer verdiği videoları izlenme rekorları kırıyor.

YouTube'da toplam 156 milyon izlenmeye ulaşan videolar ile Sedat Peker, 1 milyonun üzerinde abone sayısına ulaşmış durumda.

NE KADAR KAZANABİLİRDİ?

İzleyicilerin merak ettiği diğer bir konu ise Sedat Peker'in Youtube videolarını şayet "reklama kapatmamış" olsaydı ne kadar kazanacağıydı.

Haber İskelesi'nde yer alan habere göre Dijital Yatırım Danışmanı Ekim Kaya, yayınladığı videoda Sedat Peker'in videolardan ne kadar kazandığını açıkladı.

İşte o paylaşımda yer alan detaylar:

"Social Blade verilerine göre videolar 80.7 milyon kez görüntülenmiş. Her bin görüntülemenin maliyeti 3.08 dolar ama Sedat Peker kanalını BAE'de açmış. O yüzden Sedat Peker en fazla 80 bin dolar kazanmış olabilir."

Ekim Kaya'nın bu paylaşım üzerinden Peker’in videoları 2'ye katlandı ve 156 milyonu aştı. Kaya'nın tahmini rakam olarak verdiği 80 bin doları da 2 ile çarpmak doğru olacaktır. 80 X 2= 160 bin dolar. (Yaklaşık 1 milyon 375 bin TL)

REKLAMA KAPALI OLDUĞU İÇİN GELİR ELDE ETMİYOR

Milyonlarca kişi tarafından izlenen videolarla istatistikleri alt üst eden Sedat Peker, Youtube kanalı reklama kapalı durumda. Bu durum Sedat Peker, Youtube'dan hiç gelir elde etmediğini gösteriyor.

YORUM EKLE