Şehit Samet Şeker dualarla uğurlandı

"Pençe-Yıldırım" harekatında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in naaşı, memleketi Bafra'da cennete uğurlandı

Şehit Samet Şeker dualarla uğurlandı

CiddiGazete- Irak'ın kuzeyinde icra olunan Pençe-Yıldırım Harekatı'nda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Şehit Şeker'in naaşı, Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketi Samsun'a getirildi.

Samet Şeker'in cenazesini babası Nurettin ve annesi Münevver Şeker, kardeşi Figen Yiğit, nişanlısı Nidanur Dursun ile yakınlarının yanı sıra Samsun Valisi Zülkif Dağlı, askeri erkan ve çok sayıda kişi karşıladı.

Güçlükle ayakta durabilen şehidin ailesini, yakınları teskin etmeye çalıştı. Münevver Şeker, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna kapanıp, "Oğlum, yavrum; kalk ayaklarını öpeyim" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin nişanlısı Nidanur Dursun da tabuta sarılarak, ağladı.

BABASI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Samet Şeker'in cenazesi, Bafra ilçesinde bulunan Şeyhören Mahallesi'ndeki evinin önüne getirilip, helallik alındı. Şehidin cenazesi daha sonra Bafra Şehitliği'ne getirildi.

Şehit babası Nurettin Şeker, oğlunun tabutuna bakarak ağladı. Samet Şeker, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

YORUM EKLE