Tacizciyi dövdüler işten atıldılar!

Yemeksepeti, sahibi olduğu Banabi'nin deposunda bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklamada bulundu

Tacizciyi dövdüler işten atıldılar!

CiddiGazete- Yemeksepeti, sahibi olduğu Banabi’nin Maltepe deposunda bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Söz konusu iddianın muhatabı kişi, aynı yerde çalışan 3 işçi tarafından şiddetli şekilde darp edildi. Yemeksepeti, cinsel istismar iddiası ve sonrasında yaşananlara ilişkin bir açıklama yaptı.

Olayın adli mercilere intikal ettirildiğinin, hem iddianın muhatabı kişinin hem de kavgaya karışan 3 işçinin iş akitlerinin sona erdirildiğinin ifade edildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kısa bir süre önce Yemeksepeti Banabi Maltepe depomuzda, çalışanlarımızdan birinin adının karıştığı taciz iddiası gündeme gelmiştir. İlgili iddia adalet hususunda tek yetkili olan adli mercilerle derhal paylaşılmıştır. Aynı depoda farklı pozisyonlarda çalışan 3 işçi işleyişi ya da hukuki girişimleri beklemeden iddiaya adı karışan kişiyi şiddetli darp etmişlerdir.

Olay, depo yöneticilerimiz ve bölge müdürlerimiz tarafından ilgili departmanlarımıza bildirildikten sonra hem iddianın muhatabı kişinin hem de kavgaya karışan çalışanlarımızın iş akitleri iş kanununun ilgili hükümlerine uygun olarak sona erdirilmiş; söz konusu üzücü iddianın tüm yönleriyle araştırılması için yetkili merciler, hukuk birimimiz tarafından derhal bilgilendirilmiştir. Hukuku tüm işleyişin merkezine almış bir kurum olarak, yasaların dışında kalan herhangi bir seçenek bizim için yok hükmündedir; değerlendirilmesi bir kenara, gündemimizde dahi olamaz.

İddia edilen hususların adli merciler tarafından titizlikle araştırılarak aydınlatıcalacağına olan inancımız tamdır. Süreci tüm aşamaları ile takip etmeye devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 23:16
YORUM EKLE