'Talihli ikramiyeyi alamayacak'

İstanbul'da bir kişi, yılbaşında 70 milyon liralık büyük ikramiyenin vurduğu biletinin çalındığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. İddialar sonuçlanana kadar büyük ikramiye verilemeyecek

'Talihli ikramiyeyi alamayacak'

Yılbaşı özel çekilişinin üzerinden 7 ay geçmesine rağmen büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin sahibi henüz çıkmadı.

70 milyon liralık büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öne süren bir kişi, biletinin çalındığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
İsmi açıklanmayan 8 çocuklu adam, evine giren hırsızın bileti ve bazı fotoğrafları çaldığını öne sürdü.
Başvuruda bulunan kişi, biletin arkasında adı soyadı ve imzasının bulunduğunu söyledi. Başvuru üzerine, başsavcılığın ikramiyenin ödenip ödenmediğini Milli Piyango İdaresi'ne sorduğu, kurumun "Ödenmedi" cevabını verdiği de gelen bilgiler arasında.

TANAL'DAN 'SON DAKİKA GELİŞMESİ'

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, “Son dakika gelişmesi” olarak Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Bir vatandaşın, 70 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği biletinin çalındığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

İfade tutanağını da paylaşan Tanal, Başsavcılığın ikramiyenin ödenip ödenmediğini Milli Piyango İdaresi’ne sorduğunu, kurumun “Ödenmedi” cevabını verdiğini açıkladı.

Söz konusu iddia soruşturulup karara bağlanıncaya kadar büyük ödül verilmeyecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 19:13
YORUM EKLE