THY 100 seferini iptal etti

18-19 Mart tarihlerinde İstanbul’da yaşanması beklenen hava muhalefeti nedeniyle THY'nin İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları uçuşlarından 100'ü iptal edildi

THY 100 seferini iptal etti

CiddiGazete- İstanbul’da beklenen kar nedeniyle Türk Hava Yolları (THY), bazı seferleri iptal etti.

THY’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“18-19 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da yaşanması beklenen hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları uçuşlarımızda iptaller yaşanmaktadır.

Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama ekranlarımız üzerinden; uçuş numaranızı veya parkurunuzu girerek ulaşabilir, iade, değişiklik veya açığa alma gibi haklarınızı yine aynı sayfadan öğrenebilirsiniz.

Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız, +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimiz ve bileti satın olmuş oldukları acenteler üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler.”

İPTAL EDİLEN SEFER SAYISI

THY Basın Müşavirliği de iptal edilen seferlere ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“19 Mart tarihinde İstanbul’da beklenen hava muhalefeti nedeniyle MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı gereğince İstanbul Havalimanı kalkışlı 43’ü iç, 37’si dış hat olmak üzere 80 seferimiz iptal edilmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 20 sefer iptal edildi.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 23:14
YORUM EKLE