TMSF önünde 'evim' eylemi

21 faizsiz konut şirketinin mağdurları, Şişli'deki TMSF binası önünde bir araya gelerek eylem yaptı

TMSF önünde 'evim' eylemi

CiddiGazete- Evim mağdurları, Şişli'de bulunan TMSF binası önünde toplanarak eylem yaptı.

Pankart ve dövizler taşıyan mağdurlar slogan atarak yetkililerden yardım istedi.

İstanbul ve çeşitli illerden gelen mağdurlar ortak basın açıklaması yaptı. Evim Mağdurları Platformu adına basın açıklamasını Muharrem Taşdemir okudu.

Taşdemir, "Bizler evim mağdurları olarak sorunun çözümü için TMSF yetkililerine sorunun çözümünde şeffaf olunması gerektiğini ve evim mağdurlarının çözümün en haklı tarafı olması nedeniyle bu sürece katılım sağlamak istediğimizi ilettik. Hak için ve hakkımız olanı geri almak için yapacağımız birlik ve dayanışma buluşmasına Türkiye'nin 81 ilinden katılım sağlayan tüm mağdur durumda olan yurttaşlar olarak devlet büyüklerimize bir kez daha sesleniyoruz" dedi.

PARALAR ERİDİ, TMSF BİLGİ VERMİYOR

Tüketici Hakem Heyeti Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da "Bu insanlar neden burada? TMSF o şirketlere el koydu. O şirketlerdeki paralar, mal varlığı bu insanlara ait. Onun için buradalar ve TMSF bilgi vermiyor" ifadelerini kullandı.

"Hangi şirketin hangi mal varlığını sattı bu insanlar bilmiyor" diyen Ağaoğlu, şöyle konuştu: Bu insanlar para yatırdıklarında belki dolar 7 liraydı şu an 11 lirayı geçti. Paraları eriyor. Kayyum heyetinde temsilcileri bulunmuyor mağdurların. Oysa kayyum heyetinde her şirketten birer tane mağdur temsilci bulunması gerekirdi dedi. Bu insanlar bilgi alamıyorlar."

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 11:03
YORUM EKLE