Trabzon Havalimanı yine kapandı

Geçtiğimiz yıl pistteki çatlaklar için düzenlenen gizli kapaklı ihaleyle 58 milyon liraya 200 gün süren onarımdan geçen Trabzon Havalimanı acil bakım için yine kapatıldı

Trabzon Havalimanı yine kapandı

CiddiGazete- Yılda 30 bin uçağın inip kalktığı Türkiye'nin en yoğun havalimanlarından Trabzon Havalimanı bugün uçuşlara kapatıldı. Tüm uçuşlar iptal edildi. Seferler Ordu-Giresun Havalimanı'na yönlendirildi.

Kapatma gerekçesi aydınlatma ve bazı eksiklikler olarak açıklandı ama uzmanlar buna şüpheyle yaklaşıyor. Zira böyle bir nedenle uluslararası bir havalimanının bütün uçuşlarının iptal edilmesi ve tamamen kapatılması pek rastlanan bir şey değil.

Uzmanlara göre kapatmanın gerekçesi pistte oluşan çökme ve çatlaklar. Uzun yıllardır devam eden çatlak ve çökmeler birkaç yıldır daha ağır bir tabloda seyretmeye başladı.

TANIDIK MÜTEAHHİTE 58 MİLYON LİRALIK GİZLİ İHALE

Çatlaklar ve çökmelerin çoğalması üzerine geçtiğimiz yıl gizli bir ihale yapıldı. 58 milyon liralık onarım ihalesi AKP iktidarının en çok kamu ihalesi alan gözde müteahhitlerinden MAKYOL'a özel davetle verildi. Havalimanındaki onarım tam 200 gün sürdü.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 09:17
YORUM EKLE