26 bin kişi başvurdu, bin kişi alındı

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bin yeraltı pano üretim işçisi alımı için 26 bin 123 kişinin katıldığı kura töreni düzenlendi. Salona sığmayan kalabalık kura çekimini saatlerce dışarıda bekleyerek takip etti

26 bin kişi başvurdu, bin kişi alındı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na bin yeraltı pano üretim işçisi alımı için kura çekimine sabahın erken saatlerinden itibaren büyük katılım oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla sabah saatlerinde başlayan programda salona sığmayan kalabalık kura çekimini saatlerce dışarıda bekleyerek takip etti. İşe girmek için saatlerce dışarıda soğuk havada bekleyen vatandaşlar 26 bin 123 kişi arasından seçilmeyi bekledi.

Katılımın yüksek olmasına rağmen ümitli olduklarını ifade eden vatandaşlar “Sabahtan beri bekliyoruz. İnşallah hayırlısı olur. Hem ekrandan hem de internet sitelerinden takip ediyoruz. İnşallah herkes için hayırlısı olur” dedi.

BAŞVURU SAYISI NÜFUSUN YÜZDE BEŞİNE YAKIN

Zonguldak Valiliği’nin internet sitesinden yayımlanan son nüfus verilerine göre şehrin nüfusu, 599 bin 698 kişi. Verilere göre 365 bin 669 kişi hayatını şehir merkezinde idame ettirirken 234 bin 029 kişi ise kırsal kesimde yaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84