40 kaymakam görevden alındı!

İçişleri Bakanlığı, bu sabahtan itibaren 40'dan fazla kaymakamı görevden aldı. Görevden alınan kaymakamlar hakkında FETÖ soruşturmaları başlatıldığı öne sürüldü

40 kaymakam görevden alındı!

CiddiGazete- İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen talimatlar gereğince bu sabahtan itibaren 40'dan fazla kaymakam görevden alınmaya başlandı. Görevden alınan kaymakamlar hakkında FETÖ soruşturmaları başlatıldığı öne sürüldü.

T24’ün aktardığına göre, bu sabah İçişleri Bakanlığı kulislerini hareketlendiren gelişme yaşandı. Ülke genelinde görev yapan kaymakamlardan bazıları İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden alınmaya başlandı.

Bu kapsamda Personel Genel Müdürlüğü tarafından hafta sonu isimleri belirlenen kaymakam ve vali yardımcılarının görev yaptığı illerin valilerine talimat gönderildi. Talimatlar gereğince ilk etapta 40’dan fazla kaymakamın görevden alındı.

Bu sabah görevden alınanlar arasında Diyarbakır Silvan Kaymakamı ve aynı zamanda belediye kayyımı Mehmet Uslu, Ağrı Diyadin Kaymakamı ve aynı zamanda belediye kayyımı Hasan Doğan ile Şanlıurfa Karaköprü Kaymakamı Ufuk Akıl ve Akçakale Kaymakamı Hamza Özer yer aldı.

‘95. DÖNEM KAYMAKAMLARI’

Soruşturmanın, daha önce mülki idareye yönelik soruşturmayı yürüten Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı ile MİT Başkanlığı’nın tespitleri sonrasında başlatıldığı öğrenildi.

Listede 400 dolayında mülki idare amiri olduğu öne sürülüyor.

Soruşturmanın FETÖ’nün devlet içinde yerleşmeye hız verdiği süreçteki ‘95. Dönem Kaymakamları’ üzerine yoğunlaştığı ifade ediliyor.

Görevden alınan kaymakamlar hakkında Ankara’da FETÖ’den adli soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

METİNER’DEN İMALI TWEET

Bu arada, AKP’li Mehmet Metiner, bu sabah kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda memleketi olan Ağrı’da üç kaymakamın görevden alındığını açıkladı.

Metiner, paylaşımında “Ata yurdum Ağrı’dan üç kaymakam FETÖ iltisakları dolayısıyla görevden alındı. Demek ki neymiş, kripto unsurlar her yerde varlar" ifadelerini kullandı.

Metiner’in, aynı paylaşımında, “Kurumsal asabiyete gerek yok. Her an tetikte olmalı ve yapılan uyarıları dikkate almalıyız” diyerek isim vermeden bir süre önce siyasi tartışma yaşadığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya göndermede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 22:10
YORUM EKLE