7 gün sonra mont ve bere bulundu

Uludağ'da 1 Aralık'ta kaybolan iki dağcıyla ilgili ilk kez bir iz bulundu. Dere yatağında bulunan kırmızı mont, ve yeşil berenin, kayıp dağcılardan Efe Sarp'a ait olduğu ortaya çıktı

7 gün sonra mont ve bere bulundu

CiddiGazete

Uludağ’da 1 Aralık’ta zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için başlatılan arama çalışmalarının yedinci gününde ilk kez bazı izlere rastlandı.

Yoğun sisin etkili olduğu, kar yağışının yeniden başladığı bölgede, ekipler tarafından derede bulunan montun Efe Sarp’a ait olduğu ortaya çıktı. Dağcıların son görüntülerini inceleyen ekipler, montun Sarp’ın Uludağ'a geldiği gün giydiği kırmızı mont olduğunu tespit etti. Montun içinden de yeşil bere çıktı.

ULUDAĞ’IN KUZEYBATISINDA ARANIYORLAR

Arama çalışmaları Efe Sarp’ın montu ile beresinin bulunduğu Uludağ’ın kuzeybatı yamaçlarında yoğunlaştırıldı.

EKİPLER ÖZEL DRONE KULLANIYOR

Çalışmalarda, bir savunma sanayisi firması tarafından özel olarak üretilen drone da kullanılıyor. Bu cihazın, kar altı, su altı, sığınak gibi bölgelerde metal dedektörle iki kilometre çapında arama yapılabiliyor.

Uludağ’da yedi gün önce kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ı arama çalışmaları sürüyor.

286 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesindeki çalışmalara, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekiplerinden oluşan 286 kişi katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 10:37
YORUM EKLE