A Haber Kudüs'ü İsrail'e verdi!

Yandaş A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı'nda skandal yaşandı. Canlı yayında Kudüs, BOP projesinde tarif edildiği gibi İsrail toprağı olarak gösterildi

A Haber Kudüs'ü İsrail'e verdi!

CiddiGazete- A Haber’de dün akşam yayınlanan Gece Ajansı programında Kudüs'ün İsrail şehri olarak gösterilmesi büyük tepki çekti.

Zeynep Bayramoğlu’nun programında Çin İsrail Büyükelçisi'nin ölü bulunması konusu işlendi. Konuyla ilgili Anadolu Ajansı Editörü Turgut Alp Boyraz, Kudüs’ten canlı yayına bağlandı.

Boyraz’ın yer aldığı yayın boyunca A Haber rejisi, Kudüs’ün İsrail toprağı olduğunu savunarak ekranın sağ üst köşesine “İsrail/Kudüs” yazdı.

Bu duruma ilk tepki programa konuk olarak katılan Boyraz’dan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Boyraz, “Yapılan bu vahim hata ilgili kanala aittir. Çalıştığım kurum ve şahsımla ilgisi yoktur. Saygılarımla” ifadelerini paylaştı.

Bunun ardından programın sunucusu Zeynep Bayramoğlu da bir tweet atarak, “#Kudüs, #Filistin’in başkentidir. Talihsiz bir hata yapılmıştır. Üzgünüz” diye yazdı.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ise yazılan ifadeye tepki gösterdi. Kurdaş, “İsrail ve Kudüs ifadeleri yan yana nasıl gelir, getirilir?.. Hiç yakışmış mı, olmuş mu! Buna alışmamak gerek. Düzeltilir umarım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE