ABD'deki Türkler için özel uçak seferi

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu, Türk Hava Yolları'nın 17 Haziran Çarşamba günü New York'tan İstanbul'a özel uçak sefer düzenleyeceğini duyurdu

ABD'deki Türkler için özel uçak seferi

CiddiGazete- Türk Hava Yolları'nın coronavirüs salgını nedeniyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için New York'tan İstanbul'a özel uçak seferi düzenleyeceği açıklandı.

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'ndan yapılan duyuruda, "Türk Hava Yolları tarafından 17 Haziran 2020 Çarşamba günü, New York yerel saatiyle 18.45’te JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir sefer (TK4902) düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu seferle ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımızın biletlerini aşağıdaki satış kanallarından biri üzerinden en kısa sürede temin etmeleri gerekmektedir" denildi.

Biletlerin, THY çağrı merkezi ve [email protected] e-mail adresi ile THY New York ofisinden temin edilebileceği belirtildi.

Duyuruda, coronavirüs belirtileri gösteren veya daha öncesinde covid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşa kabul edilmelerinin yolcu güvenliği bakımından mümkün olamayacağı ifade edildi.

Ayrıca, yolcuların normal şartlarda hakkı olan kabin bagajlarının salgına karşı tedbirler çerçevesinde uçuş kabinine alınmalarına izin verilmeyeceği belirtilerek, bagajların bilet işlemleri sırasında uçağa yüklenmek üzere bırakılması önerildi.

THY tarafından 15 Mayıs'ta New York ve Chicago'dan, 16 Mayıs'ta Houston'dan ve 17 Mayıs'ta da Miami'den özel sefer yapılmıştı.

YORUM EKLE