ABD'yle dost muyuz düşman mı?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Kalın, "PYD/YPG'ye verilen destek PKK'ya verilmiş demektir" ifadelerini kullanarak ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in "YPG'yi terör örgütü olarak tanımıyoruz" sözlerine tepki gösterdi

ABD'yle dost muyuz düşman mı?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “İçeriden veya dışarıdan, nereden gelirse gelsin terör tehdidine karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün kurumlarıyla tam bir kararlılık içerisinde mücadeleye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.

Kalın, “PYD ve YPG’ye verilen her destek doğrudan veya dolaylı olarak PKK terör örgütüne verilmiş bir destektir” dedi.

“Bizim için terör örgütleri arasında ‘iyi terör örgütü, kötü terör örgütü’ diye bir ayrım söz konusu değildir.” ifadesini kullanan Kalın, “Türkiye’nin PYD/YPG, yani PKK hedeflerine dönük aldığı tedbirler DEAŞ ile mücadeleyi zayıflatıyor argümanını kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “FETÖ terör örgütene karşı da yürüttüğümüz kapsamlı mücadele bütün dünya sathında devam etmektedir. Bu konuda da en ufak bir taviz vermemiz söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE