Abdullah Gül’den Erdoğan’a telefon

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı

Abdullah Gül’den Erdoğan’a telefon

CiddiGazete

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı.

Eski AKP milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, ‘Abdullah Gül’den Şehir Üniversitesi telefonu’ başlıklı yazısında, Şehir Üniversitesi’nin mal varlıklarına tedbir konulmasına değinerek, Abdullah Gül’ün geçen hafta Recep Tayyip Erdoğan ile bu konuda bir telefon görüşmesi yaptığını yazdı.

Ocaktan yazısında şunları ifade etti:

“Epey bir süredir Şehir Üniversitesi konusunda yazılanları, yapılan açıklamaları dikkatle izliyorum. Bu konuda ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na ve Ahmet Davutoğlu’na kadar pek çok isim açıklamalar yaptı, değerlendirmelerde bulundu.

Bu süreçte 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün suskun kalması dikkat çekiciydi. Zira biliyorum ki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu Şehir Üniversitesi’nin açılışını birlikte yapmışlardı. Dolayısıyla Gül’ün suskun kalması düşünülemezdi.

İşte bu yüzden Sayın Gül’ü arayıp bu konudaki görüşünü sordum. Bilindiği gibi Abdullah Gül belli hassasiyetleri olan birisidir, bu tür açıklamaların üniversiteye zarar verebileceğinden ve de yapılan açıklamanın kişisel PR olarak anlaşılmasından endişe eder.

Sorum üzerine Abdullah Gül, Şehir Üniversitesi konusunda derin üzüntü duyduğunu, geçen perşembe günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak meseleyi ayrıntılı olarak konuştuğunu söyledi. Gül’ün açıklaması şöyle: “Perşembe günü cumhurbaşkanını telefonla aradım, Şehir Üniversitesi’ni birlikte açtık, sıkıntıları malum bu konuda müdahil olursanız, bir çözüm yolu bulabilirsiniz dedim. Umarım bir yol bulunur ve bu güzide üniversitemiz kaliteli eğitimde yoluna devam eder.”

Bu konudaki ayrıntılar bende kalmak kaydıyla meselenin özeti budur.”

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 14:50
YORUM EKLE