Acı haberi MSB duyurdu: 1 şehit

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Samsun Havzalı Hava Piyade Astsubay Çavuş Ethem Demirci şehit oldu

Acı haberi MSB duyurdu: 1 şehit

CiddiGazete- MSB’nin acı haberi duyurduğu açıklaması şu şekilde:

- Değerli Basın Mensupları; Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 12 Temmuz 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

- Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

ŞEHİT ATEŞİ HAVZA'YA DÜŞTÜ

Samsun’un Havza ilçesi Kocapınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen şehit Hava Piyade Astsubay Çavuş Ethem Demirci’nin İstanbul’un Esenyurt ilçesinde ikamet eden ailesine acı haber verildi.

Şehidin Ankara'da yaşayan eşi de acı haberi birkaç günlüğüne gittiği İzmir'de aldı. Şehit Demirci'nin naaşının gece saatlerinde Amasya Merzifon Havalimanı'na inecek uçakla Havza'ya getirilmesi bekleniyor.

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başsağlığı mesajında “Silah arkadaşımız, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde 12 Temmuz 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 07:45
YORUM EKLE