Acı haberler peş peşe geldi: 4 şehit

Menbiç'te 2 askerimiz şehit oldu, 7 askerimiz yaralandı. YPG/PKK'lı teröristlerin Mardin'in Taşlıca Köyü'ne attığı havan mermisiyle de 2 sivil vatandaşımız şehit oldu, 12 kişi de yaralandı

Acı haberler peş peşe geldi: 4 şehit

CİDDİGAZETE

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bölgeden Kızıltepe ilçesinin kırsal Taşlıca Mahallesi’nde sivillerin olduğu noktaya havanlı saldırılar gerçekleştirildi. Saldırılarda, 2 vatandaşımız şehit olurken, 12 vatandaşımız da yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen 112 Acil Servis ekiplerince Mardin’deki hastanelere kaldırıldı.

MENBİÇ'TE 2 ASKERİMİZ ŞEHİT

Barış Pınarı Harekâtı'nın 7. gününde bir acı haber daha geldi. Menbiç bölgesinden, teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi neticesinde iki askerimiz şehit olurken sekiz askerimiz de yaralandı.

Acı haberi paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, ateş açılan bölgedeki hedeflerin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tespit edilerek anında karşılık verildiğini ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

BUGÜNE KADAR 18 SİVİL ŞEHİT OLDU

Harekat sırasında teröristler sınır hattındaki Şanlıurfa'nın Suruç, Akçakale ve Ceylanpınar ilçeleriyle Mardin’in Nusaybin ilçesi ve Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin Cerablus, El Bab ve Azez kentlerine roket ve havanla saldırı düzenledi. 700’ün üzerinde roket ve havan mermisinin atıldığı saldırılarda, aralarında çocukların da olduğu 18 sivil şehit oldu, 200’e yakın kişi ise yaralandı. Kızıltepe’ye yönelik saldırı ile beraber şehit sayısı 20’ye yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 14:14
YORUM EKLE